Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

7. kolo skríningu

Dátum: 04.03.2021
Počet videní: 2549
7. kolo skríningu

Priebežne aktualizované...

Milé Hviezdoslavčanky, vážení Hviezdoslavčania.

V nadväznosti na naďalej kritickú situáciu v okr. D. Streda a na aktuálne platný "COVID AUTOMAT"s cieľom uľahčiť život predovšetkým Vám - našim obyvateľom a obyvateľkám - ktorých nechceme posielať testovať sa do iných miest a obcí, budeme opätovne testovať aj tento víkend - 6. a 7. marca 2021. Na základe aktuálnej situácie rozhodol Krízový štáb (KŠ) obce, opäť napriek extrémnej krátkosti času na prípravu, o spôsobe a podmienkach testovania aj u nás, vo Hviezdoslavove.

Testovanie pomáha zachytiť skryté ohniská nákazy a spomaliť šírenie vírusu, vďaka čomu získavajú naši lekári čas a priestor na to, aby sa postarali o chorých. Tým, že sa testujeme, zisťujeme nielen svoj vlastný stav, ale pomáhame chrániť i svojich blízkych a ľudí v širšom okolí. Na náš Úrad zároveň už od 27.1.2021 púšťame len osoby s aktuálnym negatívnym testom (viac informácií TU), preto ak plánujete cestu na náš Úrad, určite sa otestujte...

Upozorňujeme, že rovnako ako mnohé susedné obce v okolí, keďže chceme poznať SKUTOČNÝ a REÁLNY stav pandémie v našej obci, taktiež v záujme vyhnúť sa tzv. "testovacej turistike" a s cieľom znížiť zvýšené epidemiologické riziko vplyvom takéhoto pendlovania, vopred oznamujeme, že

prednostne testujeme Vás = obyvateľov Hviezdoslavova 

(obyvateľom sa chápe osoba s trvalým pobytom alebo prechodným pobytom alebo užívajúca nehnuteľnosť na bývanie v obci Hviezdoslavov - v individuálnom prípade, pri zjavnom testovacom "turizme" aký sa u nás vyskytol napr. počas 2. kola v novembri, môže byť preto vyžiadaný k nahliadnutiu list vlastníctva, príp. nájomná zmluva a pod.). Ak to situácia, samozrejme, cez víkend umožní, tak radi otestujeme každého, kto o to prejaví záujem (ako vždy). Odporúčame sledovať náš videoprenos (viď nižšie) pre najčerstvejší pohľad na odberné miesto počas celého víkendu.

Pripravené je 1 odberné miesto s odberným personálom (ďalej len OM) v Kultúrnom dome (KD) Hviezdoslavov, ktoré bude fungovať rovnako ako posledných 6 týždňovTestovanie, vzhľadom na to, že je chladné počasie, prirodzene, prebieha v interiéri. Čakať na výsledok je možné vonku i vnútri - rovnako tak - ako obvykle. Na OM to funguje nasledovne (viď infografika nižšie):

Príloha_-_OM_HVIEZDOSLAVOV_-_ver._19.1.21

 

Harmonogram testovania bude nasledovný:

  • 6.3.2021 (sobota) od 8:00 do 19:00*
  • 7.3.2021 (nedeľa) od 8:00 do 19:00*

* 13:00 - 14:00 veľká dezinfekčná prestávka (posledné odbery o 12:45, resp. 18:45)

Situáciu spred KD opäť naživo monitorujeme na TOMTO mieste (stream bude spustený v sobotu o 8:00). Oba dni testujeme BEZ potreby rezervácie. Stačí len prísť a dať sa otestovať. Nezabudnite na občiansky preukaz...

Upozorňujeme, že parkovanie bude v blízkosti OcÚ a KD obmedzené, a preto prosíme, aby ste zvolili peší príchod (príp. bicykel). Dôrazne tiež pripomíname a prosíme Vás, aby ste neprišli všetci naraz skoro ráno, ešte pred otvorením - v takom prípade vytváraniu radov naozaj nezabránime. Odporúčame sledovať náš živý videoprenos na tejto stránke (viď vyššie). Stáť v rade naozaj nie je potrebné. Šírme dobrú náladu a nie vírus! Naskladnenie testov, ktorých máme aktuálne nedostatok, očakávame v priebehu piatka 5.3.. Na mieste sa budú, samozrejme, nachádzať i príslušníci Ozbrojených síl SR, príp. Policajného zboru SR.

 

Pozn.: Správu priebežne aktualizujeme. Vyhradzujeme si právo dopĺňať informácie v priebehu tohto týždňa...

 

Ďakujeme za spoluprácu...

 

Krízový štáb obce Hviezdoslavov

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.