Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Informácia o aktuálnom stave zavádzania orientačných čísel

Dátum: 06.10.2021
Autor: Obecný úrad Hviezdoslavov
Počet videní: 1159
Informácia o aktuálnom stave zavádzania orientačných čísel

Aktualizácia informácií súvisiacich so zavedením uličného systému v obci...

Milí Hviezdoslavčania,

radi by sme Vás informovali o aktuálnom stave riešenia problematiky zavádzania uličného systému v našej obci. V súčasnej dobe sa celý komplikovaný proces s prideľovaním orientačných čísel všetkým budovám v našej obci blíži do úspešného finále.  V rámci celej agendy boli do dnešného dňa celkovo pridelené orientačné čísla budovám na 69 uliciach. Ďalšie 3 ulice - Mesačná, Hviezdna a Letná, čakajú na schválenie Okresným úradom D. Streda. 

Na zvyšných uliciach budú priraďované orientačné čísla až po schválení Dodatku č. 01/2021 k VZN č. 01/2018 o určení názvov ulíc a verejných priestranstviev, ktorého návrh je zverejnený na úradnej tabuli obce Hviezdoslavov.

Ako sme už informovali v predchádzajúcich článkoch (napríklad naposledy 20. augusta 2021 na tomto mieste), občania si musia vybaviť zmenu dokladov na príslušných pracoviskách oddelení dokladov PZ. V prípade záujmu vie referentka správy ulíc a obecného majetku na individuálnu žiadosť občana (FO) vystaviť Oznámenie o pridelení orientačného čísla, príp. pre právnickú osobu (PO) Potvrdenie o určení orientačného čísla. 

Všetci občania, ktorí si doposiaľ nevyzdvihli tabuľku s orientančným číslom, môžu tak urobiť počas stránkových hodín na Referáte správy ulíc a obecného majetku.

 

OcÚ Hviezdoslavov