Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

K 31.12.2021 oficiálne 2.761 obyvateľov

Dátum: 11.01.2022
Počet videní: 2469
K 31.12.2021 oficiálne 2.761 obyvateľov

Na trvalom pobyte záleží...

Náš Hviezdoslavov zaznamenal oproti r. 2020 medziročný nárast 292 obyvateľov s trvalým pobytom (TP). Keďže ďalších cca. 2-tisíc ľudí nemá TP v obci, kde žije, prichádza obec ročne na podielových daniach od štátu o takmer trištvrte milióna eur (!). Sú to peniaze, ktoré mohli byť vložené do zdravia, školstva, služieb, infraštruktúry, či životného prostredia. Ročne tak obec zbytočne prichádza o zhruba štvornásobne viac peňazí, než vôbec na daniach vyberie od vlastných obyvateľov.

Je jednoduché zmeniť to. Na trvalom pobyte veľmi záleží. Je veľmi ľahké zmeniť ho. Stačí navštíviť náš Úrad (aj preto sme tu napr. v stredu pre Vás až do 19:00) a behom niekoľkých minút si zmeniť svoj TP. Hviezdoslavov Vás potrebuje. Naozaj Vás potrebuje. Preto Vás prosíme, pomôžme si navzájom, pomôžte Hviezdoslavovu, pomôžte obci, v ktorej žijete, v ktorej snívate, v ktorej vyrastajú Vaše deti. Na každom jednom, na každej jednej veľmi záleží...

Ďakujeme.

 

Váš Hviezdoslavov

 

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.