Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Nová a moderná pošta vo Hviezdoslavove?

Dátum: 11.03.2022
Počet videní: 880
Nová a moderná pošta vo Hviezdoslavove?

Uplynulé týždne prebehla séria náročných rokovaní so Slovenskou poštou, a. s....

Cieľ je jasný - nová, moderná a spádová pošta práve u nás - vo Hviezdoslavove...

Inštitúcii sme počas vyjednávaní ponúkli okrem viacerých benefitov a priestoru s potenciálom v súčasnom centre - nevyužívanej časti v bočnom trakte na prízemí kultúrneho domu (býv. kolkárne), stavebne oddelenej od hlavnej sály i ostatných častí KD - v súčasnosti slúžiacej ako veľkosklad materiálu - o rozlohe 107 m2, i jednorazovú "injekciu" 12-tisíc EUR zo strany obce na okamžitú revitalizáciu týchto priestorov.

Protistrana včera, 10. marca 2022, ponuku obce akceptovala.

Inštitúcii bude po vzájomnej dohode odovzdaný čistý, zasanovaný a vymaľovaný holopriestor, ktorý si v priebehu nasledujúcich týždňov, ak všetko "klapne", dotvorí do avizovaného moderného šatu. Výmera napovedá, že pôjde o tzv. "veľký typ" pošty, aký je najbližšie v Šamoríne. Veríme v obrovský benefit, ktorý by tým vznikol pre našich obyvateľov - všetky Hviezdoslavčanky a Hviezdoslavčanov.

Zámer dlhodobého prenájmu spolu s dôvodmi hodnými osobitného zreteľa a samotná nájomná zmluva bude predmetom najbližšieho zasadnutia zastupiteľstva, kt. sa bude konať dňa 7. apríla 2022. Otvorenie novej, modernej pošty vo Hviezdoslavove je následne, ak zastupiteľstvo definitívne projekt spečatí, predbežne plánované už na 2. kvartál 2022. Viac informácií bude nasledovať v ďalších týždňoch...

 

Marek Lackovič, MBA

starosta obce

 

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.