Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zástupcom starostu P. Musil, 9 novozvolených poslancov zložilo sľub

Dátum: 30.11.2022
Počet videní: 1220
Zástupcom starostu P. Musil, 9 novozvolených poslancov zložilo sľub

Ustanovujúca schôdza je za nami, máme nové vedenie Obce Hviezdoslavov...

     Na pondelkovom ustanovujúcom zasadnutí OcZ, dňa 28.11.2022, zložilo slávnostne sľuby všetkých 9 novozvolených poslancov a poslankýň zastupiteľstva i staronový starosta obce Hviezdoslavov, Marek Lackovič, MBA. Všetky informácie a kontakty, vrát. zaktualizovanej org. štruktúry Obce, boli do dnešného rána zaktualizované na ofic. webovom sídle obce - v príslušných kategóriách TU.

     Zástupcom starostu, ktorého si v nasledujúcich riadkoch predstavíme podrobnejšie, sa v pondelok stal Peter Musil, PhD.; zriadilo sa tiež 7 komisií, ktoré majú svojich predsedov. Nový vicestarosta, Peter Musil, je manželom a otcom dvoch detí (8, 13). Vo Hviezdoslavove žije od r. 2006. Je učiteľom biofyziky a fyziológie, vedcom a projektovým manažérom na oboch lekárskych fakultách v Bratislave. Venuje sa biomedicínskemu výskumu, je spoluzakladateľom biotechnologickej spoločnosti s patentovaným systémom na nosič bakteriofágov, ktoré by mohli pomôcť pri liečbe bakteriálnych infekcií. Vyše 15 rokov pôsobil ako dobrovoľný člen lyžiarskej záchrannej služby na strednom Slovensku. V činnosti pokračuje ako člen predsedníctva Miestneho spolku Slovenského Červeného kríža Hviezdoslavov. Zapája sa do rôznych aktivít zameraných na poskytovanie prvej pomoci či skorej diagnostiky. Spoluorganizuje čistenia obce či dobrovoľné darovania krvi. Hviezdoslavovu chce prispieť svojimi vedomosťami a skúsenosťami v získavaní financií cez rôzne dotácie na podporu rozvoja, zlepšenie kvality života obyvateľov, rozšírenie možností voľnočasových aktivít detí, mladých i dospelých. Chce prispieť ku vecnej a otvorenej diskusii pri presadzovaní dobrých zámerov. Minulý rok sa mu podarilo získať financie na vybavenie MS SČK cez nadáciu ZSE. Aj vďaka Petrovi sa vytvára vhodný priestor na to, aby sa každý Hviezdoslavčan mohol naučiť poskytnúť prvú pomoc a vedel tak pomôcť svojim blízkym, priateľom a susedom v prípade, že to raz budú potrebovať. Taktiež bude, vďaka kontaktom na lekárskych fakultách, jeho snahou prinášať do očakávaného a avizovaného zdravotného strediska vo Hviezdoslavove potrebných špecialistov...

     Na ustanovujúcom zasadnutí OcZ sa prerokúval tiež Investičný plán projektov na r. '23, harmonogram zasadnutí OcZ na r. 2023 či starostov plat na nové funkčné obdobie. Ďalšie riadne zasadnutie OcZ prebehne už 15.12.'22. Všetky zasadnutia sú nahrávané a k dispozícii na našich kanáloch, kde si môžete jednak sťahovať veškeré materiály, alebo sledovať nezostrihané videá priamo zo zasadnutí.

 

OcÚ Hviezdoslavov

 

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.