Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Aktualizované. Zápis detí do MŠ Hviezdoslavov na šk. rok 2023 - 2024

GALÉRIA SÚBOR
Dátum: 19.05.2023
Počet videní: 4372
9 min. čítania
Aktualizované. Zápis detí do MŠ Hviezdoslavov na šk. rok 2023 - 2024

Aktuálne informácie najmä pre rodičov škôlkarov...

29.3.2023:

Viď priložené dokumenty nižšie...

 

Dôležité:

- ak bude elokované pracovisko MŠ Hviezdoslavov v ZŠ I. Illésházyho v N. Živote - Eliášovciach schválené (bude známe ešte pred zápisom), Obec bude od 1.9.2023 zriaďovať MŠ Hviezdoslavov v až 4 budovách:

 • v kmeňovej ("starej") budove MŠ Hviezdoslavov na Školskej ul..
 • v prístavbe ("novej" budove) MŠ Hviezdoslavov na Školskej ul..
 • na prízemí CSŠ sv. Martina vo Hviezdoslavove na Školskej ul.,
 • na 1. poschodí ZŠ I. Illésházyho v N. Živote - Eliášovciach,

s celkovou kapacitou do 230 detí.

V nadväznosti na očakávané parametre a objemy je ambicióznym cieľom umiestniť tento rok min. 90% žiadateľov o MŠ.

 

Deň otvorení dverí v najnovšej "našej" budove - elokovanom pracovisku - prebehne 13. mája (v sobotu) od 10:00 do 12:00.

"Kľúč" umiestňovania detí bude prerokúvať 9-členná Rada školy, ktorá v tomto smere vydá i odporúčanie zriaďovateľovi.

Všetko bude jasné a zverejnené ešte pred samotným zápisom...

 

Aktualizované 3.4.2023:

Stanovisko zo zasadnutia Rady školy MŠ Hviezdoslavov zo dňa 3.4.2023, 16:30

     Rada školy odporúča:

 1. do novovznikajúceho elokovaného pracoviska prioritne umiestniť novoprijaté deti, ktoré vzídu zo zápisu na šk. rok 2023/24,
 2. rešpektovať zásadu, že deti aktuálne už umiestnené v zariadeniach v katastri Hviezdoslavova sa budú elokovať do iných elokovaných pracovísk v iných katastroch len v nevyhnutných prípadoch,
 3. odporúča pridať formuláciu do žiadosti o prijatie, že podpisom žiadosti žiadateľ súhlasí s možnosťou umiestnenia dieťaťa do ktoréhokoľvek (a teda aj elokovaného) pracoviska MŠ Hviezdoslavov.

     Prítomní zástupcovia zriaďovateľa (vedenie Obce Hviezdoslavov) sa so stanoviskom plne stotožnili.

 

Aktualizované 28.4.2023:

     V nadväznosti na ostatné rokovania, usmernenia a odporúčania od kompetentných autorít, predovšetkým vecne príslušného odboru metodiky regionálneho úradu školskej správy, rodičov detičiek informujeme, že do novovznikajúceho elokovaného pracoviska MŠ Hviezdoslavov v ZŠ I. Illésházyho N. Život, v ktorej bude pôsobiť len naša MŠ, budú umiestnení:

tzv. predškoláci, a to konkrétne, resp. prioritne:

 • všetci „noví“, resp. novoprijatí,
 • všetci „odkladoví“ (resp. deti s tzv. odkladom, teda tí, ktorí pokračujú v plnení povinného predprimárneho vzdelávania),
 • všetci tí, ktorí nemajú v rámci aktuálneho (prebiehajúceho) umiestnenia súrodenca.

 

     Predškolákov by mal do elokovanej MŠ, ktorú nanovo zariaďujeme / revitalizujeme, voziť z Hviezdoslavova školský autobus (vr. asistentky), pre rodičov nevznikne logistika navyše. Na predškolákov čakajú v tejto (elokovanej) budove MŠ zaujímavé benefity:

 • špeciálny krúžok s odborníčkou smerujúci k príprave predškolákov do základnej školy,
 • viaceré špeciálne & moderné didaktické pomôcky – tzv. škôlka 21. storočia,
 • špeciálne pohybové aktivity vo „veľkej“ školskej telocvični, kt. má MŠ plne k dispozícii,
 • rozľahlý prírodný areál o rozlohe takmer 2 ha na environmentálne aktivity formou zážitkového učenia,
 • a, ako sme už spomenuli, školský BUS (pracujeme na tom, aby bol k dispozícii už od septembra 2023).

 

     Na všetky otázky Vám rado osobne odpovie vedenie MŠ spolu so zriaďovateľom počas Dňa otvorených dverí, ktorý organizujeme 13. mája od 10:00 do 12:00 v našom novom elokovanom pracovisku:

3.5.

 

Aktualizované 15.5.2023: OTÁZKY A ODPOVEDE

     V nadväznosti na uskutočnený Deň otvorených dverí, ktorí sme s Vami spoločne absolvovali uplynulú sobotu 13. mája, a na ktorom sme obdržali niekoľko požiadaviek o spresnenie vyššie uvedených textov a aktualizácií, a v nadväznosti na neopodstatnené obavy niektorých rodičov kvôli presunom detí, ktoré nik z vedenia MŠ / zriaďovateľa neplánuje, dopĺňame tieto otázky a odpovede:

 

Čo sa momentálne deje?

Momentálne prebieha zápis do MŠ Hviezdoslavov, o ktorom kontinuálne informujeme od marca / apríla 2023. Až po ňom, koncom tohto týždňa, bude úplne jasné, koľko detí sa nám zapísalo na nový školský rok 2023/2024, o čom Vás budeme bezodkladne transparentne informovať.

 

Bude moje dieťa niekam presunuté?

Už 3.4.2023 (viď vyššie) bolo zverejnené stanovisko Rady školy, s ktorým sa plne stotožnil, ako je uvedené vyššie, aj zriaďovateľ = Obec Hviezdoslavov. V ňom Rada školy odporúča:

 1. do novovznikajúceho elokovaného pracoviska prioritne umiestniť novoprijaté deti, ktoré vzídu zo zápisu na šk. rok 2023/24,
 2. rešpektovať zásadu, že deti aktuálne už umiestnené v zariadeniach v katastri Hviezdoslavova sa budú elokovať do iných elokovaných pracovísk v iných katastroch len v nevyhnutných prípadoch,
 3. odporúča pridať formuláciu do žiadosti o prijatie, že podpisom žiadosti žiadateľ súhlasí s možnosťou umiestnenia dieťaťa do ktoréhokoľvek (a teda aj elokovaného) pracoviska MŠ Hviezdoslavov.

Zo stanoviska explicitne vyplýva, že presun už umiestnených detí sa plánuje len v nevyhnutných prípadoch a aj to, dopĺňame, že, prirodzene, len na základe súhlasu rodiča(ov) / zákonného(ých) zástupcu(ov). Ak teda už Vaše dieťa navštevuje niektorú z budov MŠ Hviezdoslavov vo Hviezdoslavove, tak v nej môže normálne pokračovať (pokiaľ ho napr., samozrejme, nechce preložiť rodič - budeme riešiť individuálne).

Elokované pracovisko v ZŠ I. Illésházyho vzniká ako priestor pre umiestnenie "nových" detí (novoprijatých), čo konštatujeme ako v aktualizácii z 3.4. (viď vyššie), tak i v aktualizácii z 28.4.2023 (ktorú sme navyše spresnili aj o doplnenie, že ide o novoprijatých predškolákov, príp. tých s tzv. odkladom, príp. tých bez súrodenca = avšak opäť bude, pripomíname, prirodzene, na presun nutný súhlas) (opäť viď vyššie).

 

Dostane sa do MŠ aj moje trojročné dieťa?

Odpovedať budeme vedieť po zápise, ktorý práve prebieha. V zásade však platí, že MŠ Hviezdoslavov do ZŠ I. Illésházyho rozširujeme práve preto, aby sa do našej MŠ dostali aj 3-ročné detičky. Kapacita sa má zvýšiť na avizovaných cca. 230 detí, čo významne pomôže. Ako už po niekoľkýkrát opakujeme, múdrejší budeme po zápise.

 

Dostane sa do MŠ aj moje dieťa, ak som z Jelky, N. Života, resp. inej obce, blízko Vášho elokovaného pracoviska?

Odpovedať budeme vedieť po zápise, ktorý práve prebieha. Záležať bude od voľných miest (ktoré však nepredpokladáme). Pripomíname však, že aj elokované pracovisko je súčasťou MŠ Hviezdoslavov a nejde o nijakú novú spádovú školu pre Vás, ale o školu, ktorá má riešiť a rieši nedostatok kapacít v MŠ Hviezdoslavov, a teda našich obyvateľov.

 

Aktualizované 19.5.2023: POZVÁNKA

     Vážení rodičia budúcich predškolákov, srdečne Vás pozývame na rodičovskú schôdzu, ktorá sa uskutoční v utorok 23.05.2023 o 18,00 hod. v novej budove MŠ Hviezdoslavov, aj s prítomnosťou vedenia obce Hviezdoslavov (zriaďovateľa). Témou stretnutia budú dôležité organizačné záležitosti, týkajúce sa školského roka 2023/2024. Vaša účasť je nutná. Ďakujeme!

S pozdravom,

vedenie MŠ Hviezdoslavov

 

Tému priebežne aktualizujeme...

 

 • Kontakt na vedenie MŠ Hviezdoslavov - klik SEM
 • Kontakt na Komisiu pre vzdelávanie - klik SEM

 

OcÚ Hviezdoslavov

 

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum Zoradiť podľa:
Postup podania žiadosti Veľkosť: 588.3 kB Formát: jpg Dátum: 29.3.2023
Plagát - zápis Veľkosť: 649.3 kB Formát: jpg Dátum: 29.3.2023
Kritériá prijímania detí do MŠ - aktuálne Veľkosť: 167.3 kB Formát: pdf Dátum: 14.4.2023
Plagát - DOD v elok. pracovisku Veľkosť: 848.5 kB Formát: jpg Dátum: 3.5.2023

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.