Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Analýza zmesového odpadu

SÚBOR
Dátum: 14.07.2023
Počet videní: 1203
3 min. čítania
Analýza zmesového odpadu

Máme za sebou neohlásenú analýzu zmesového odpadu...

A ako analýza dopadla?

     Náhodným výberom nádob na zmesový odpad (tzv. komunál, resp. ZKO) z vývozu konaného dňa 28. júna 2023 bola uskutočnená verejnosti neohlásená analýza zmesového komunálneho odpadu. Výstupy z analýzy nájdete priložené nižšie. Výsledkom a zároveň nepríjemným konštatovaním je skutočnosť, že 76 % z analyzovaného ZKO by bolo možné vytriediť a patrí do inej nádoby ako čiernej, čo teda naozaj nemožno považovať za dobré správy...

 

     Vyjadrenie starostu obce, M. Lackoviča:

     „Predovšetkým sa veľmi teším, že sme sa ku analýze zmesového odpadu konečne „dokopali“. Mrzí ma však výsledok, a síce, že do čiernych nádob aj naďalej vkladáme to, čo do nich nepatrí a čo do nich vôbec ísť nemusí. Verím, že posilňovaním odpadovej infraštruktúry a osvetovou činnosťou sa i v tomto prípade postupne zlepšíme. Náznaky tu sú. Čím menej odpadu budeme tvoriť, tým menej zaň, koniec koncov, budeme musieť platiť. Teraz máme navyše jedinečnú príležitosť nastaviť ver. obstarávanie a realitu na nasledujúce roky tak, aby splnila naše očakávania. Je to len a len na nás...“

 

     Obec práve v týchto dňoch spúšťa zadanie, resp. prípravu ver. obstarávania na zvoz ZKO na ďalšie roky, v ktorom plánuje viacero noviniek, ktorých cieľom je nielen šetriť Obci i jej obyvateľom peniaze, no hlavne tvoriť stále menej a menej odpadu. Avizovali sme tiež dobré správy, a to že od II. polroku '23 bude papier zvážaný častejšie. Komplexné info o odpadoch na r. 2023, vr. bezplatnej distribúcie prevzdušnených kompostovateľných košíkov na separovanie kuchynského odpadu, sme ešte v januári priniesli na našom webe.

    Záverom dopĺňame informáciu, že na vyhodnotenie stále čaká náš "eurofondový" projekt Nového zberného dvora.

 

     Pozn.:     

     Ďakujeme veľmi pekne všetkým, ktorí sa na analýze podieľali, špeciálne M. Sabovi, M. Gaislovej, Z. Labuzíkovej a A. Sliviakovi.

 

OcÚ Hviezdoslavov

 

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum Zoradiť podľa:
Správa z analýzy Hviezdoslavov_28_06_2023 Veľkosť: 1.01 MB Formát: pdf Dátum: 14.7.2023

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.