Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Aktualizované. Dni obce 2023

Dátum: 23.09.2023
Počet videní: 7220
7 min. čítania
Aktualizované. Dni obce 2023

Kompletný program priebežne aktualizujeme...

Otázky & odpovede

 

     Kedy Dni obce 2023 oficiálne začínajú?

Dni obce 2023 prebiehajú 2 dni - od soboty 23. do nedele 24. septembra - nasledovne:

  • v sobotu začíname pri Športovom areáli Bez bariér od 9:30, hlavný program štartuje od 14:30,
  • v nedeľu v CSŠ sv. Martina začína slávnostná sv. omša o 11:00.

Podrobný program nájdete v priloženom ofic. plagáte, ktorý si môžete stiahnuť i do svojho mobilu.

 

     Aké je na jednotlivé dni vstupné?

Dni obce sú bez vstupného, ale poteší nás Váš dobrovoľný príspevok. Tým bude možné prispieť na označených miestach v areáli.

 

     Ako sa môžem prihlásiť na sobotné kardio / jógu a pod.?

Stačí jednoducho a bez akejkoľvek registrácie prísť a pridáte sa. Podrobný program s rozpisom nájdete v priloženom ofic. plagáte.

 

     Kde môžem počas Dní obce 2023 zaparkovať?

Prosíme Vás, ak naozaj musíte prísť autom, využite záchytné parkoviská s väčšou kapacitou, napr. parkovisko pri železničnej zastávke a cykloklietke (Hlavná ul.) alebo parkovisko pri Tempo supermarkete COOP Jednota (Obchodná ul.), ktoré sú v pešej dostupnosti.

Upozorňujeme, že parkovisko Pažiť bude v deň konania podujatia uzavreté!!!

Preto Vás ešte raz veľmi prosíme, ak môžete, príďte pešo, príp. na bicykli alebo kolobežke - cyklostojany budú k dispozícii.

Pre bezpečnejší pohyb chodcov nám pomôžu členovia DHZ, ktorí budú dohliadať na premávku v okolí areálu.

 

     Dokedy akcia bude počas hlavného programu - v sobotu 23.9.2023 - trvať?

Akcia bude "bežať" max. do polnoci, kedy bude musieť byť ukončená.

 

     Aké "gastro" bude v ponuke?

Gastroponuka bude, ako už je na tejto akcii zvykom, pestrá a mimoriadne bohatá. K dispozícii bude ozaj všeličo - od zemiakových špirál, cez donuty, wafle, burgre, cigánske, palacinky, langoše, pečené ryby a klobásy, maďarské guláše, hot-dogy až po remeselné pivká a mnoho iných (nielen) tekutých alko aj nealko dobrôt...

 

     Budú k dispozícii aj toalety?

  • Aktualizované 23.9.2023

Áno, samozrejme, pre Váš komfort poslúži dostatočný počet mobilných toaliet. Rovnako tak budú k dispozícii aj mobilné umývadlá s tečúcou vodou.

 

     Čo ak bude pršať?

  • Aktualizované 23.9.2023

Akcia prebieha podľa plánu, s možnými drobnými obmedzeniami (detské atrakcie a pod.). Očakávame max. denný úhrn na úrovni 3 až 5mm, ktorý bude navyše rozložený počas dňa, čo by akciu nijak zásadne ovplyvniť nemalo. Teplota bude oscilovať max. okolo 20 °C, tomu je potrebné prispôsobiť vhodné oblečenie, príp. si vziať ľahký pršiplášť, nepremokavú bundu a pod.. Pre sobotu, 23.9.2023 k 8:300, nevidal k SHMÚ žiadnu výstrahu, a to ani pred vetrom, ani pred dažďom.

 

     Čo znamená Tichá zóna?

V "Tichej zóne" si budete môcť oddýchnuť, keďže bude umiestnená ďalej od hlavného pódia. Privítame v nej aj zaujímavých hostí: svojou návštevou nás poctí napr. Peter Šloser - autor krimi bestsellerov; Ivana Molnárová Dubcová - autorka fantasy poviedok, a v neposlednom rade členovia Jednoty dôchodcov obce Hviezdoslavov a mnohí ďalší...

 

     Nechcem zmeškať ďalšie informácie!

Tak to má byť. Stačí, keď kliknete na "Odber noviniek" na našom webe a my Vás o všetkom budeme automaticky vždy v utorok informovať naším e-mail newslettrom. Ešte lepšou možnosťou je naša mobilná aplikácia, ktorú si na Váš iPhone stiahnete TU, na Android zase TU.

 

     Čo by som rozhodne nemal(a) počas Dní obce 2023 zmeškať?

Tipov na sobotu je hneď niekoľko. Pre športovcov máme pripravených hneď niekoľko zaujímavých zápolení, Dni obce totiž odštartujeme v spolupráci s ARC Hviezdoslavov a ich zverencami futbalovým zápasom, pokračovať budeme trochou jógy a kardiom, nevynecháme ani tradičný derby zápas Hviezdoslavov vs. Kvetoslavov, pre deti sme si okrem iného pripravili aj Obriu mega military dráhu, ktorú rozhodne nebude jednoduché zdolať. Hlavný program otvoria naše deti z našich škôl, privítame majstra sveta v cyklotriale Jána Kočiša, ktorý predvedie svoju adrenalínovú show a celé podujatie zakončíme živými vystúpeniami skvelých Cigánskych diablov, Doroty Nvotovej a kapelou Heľenine oči = spolu viac než 3 hodiny výnimočných, živých koncertov.

Naživo tak zaznejú obľúbené a dnes už legendárne hity Jara Filipa ako Do batôžka, Za dedinou, Cez okno v podaní jeho dcéry, Dorotky Nvotovej, či mimoriadne aktuálne pecky ako NAKA, Obchádzka, Langoš, Káva, Divoký východ, Srdce moje alebo Uhorčík v podaní 7-členných matadorov z Prešova.

V nedeľu pozývame na dôstojné ukončenie našich Dní obce slávnostnou hodovou sv. omšou, ktorá začína od 11:00 v CSŠ sv. Martina.

 

     Bude akcia spojená s nejakou politickou stranou, hnutím?

Nie, akcia je vyslovene APOLITICKÁ a neumožňuje prezentáciu ŽIADNEJ politickej strane, hnutiu ani koalícii strán či hnutí. Politické strany, hnutia a koalície zároveň dôrazne upozorňujeme, aby akciu nezneužili ani na rozdávanie letáčikov či svojich reklamných predmetov. Politickým stranám, hnutiam a koalíciám na akcii nie je umožnený ani prenájom časti priestoru za účelom propagácie strany, a to ani odplatne ani bezodplatne. Všetky politické strany, hnutia či koalície žiadame o rešpektovanie týchto pravidiel.

 

 

Oficiálny plagát akcie:

Deň_obce_2023

Mapka areálu:

mapa_arealu_2

 

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.