Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Získali sme príspevok za kuchynský odpad...

Dátum: 02.10.2023
Autor: Mgr. Petra Čerňanová
Počet videní: 1280
2 min. čítania
Získali sme príspevok za kuchynský odpad...

A stali sa tak najúspešnejšou obcou v triedení BRKO z kuchyne na Slovensku...

Aj tento rok sme sa zapojili do výzvy na získanie príspevku za kuchynský odpad, ktorú vyhlasuje Environmentálny fond. Obec Hviezdoslavov splnila podmienky a získala tak ročný príspevok – BRKO z kuchyne vo výške 33.332,45 EUR.

     Na základe celkovej hmotnosti 339,96 ton zhodnotených BRKO z kuchyne za r. 2022 sa Obec Hviezdoslavov umiestnila na 22. mieste z celkového počtu zapojených 320 miest a obcí na Slovensku. Čo je ešte lepšia správa je, že ako obec sme skončili na krásnom prvom mieste, čo nás nesmierne potešilo a touto cestou sa chceme poďakovať všetkým Vám - za triedenie kuchynského odpadu, ktoré odráža vyššiu mieru vytriedenia aj vďaka vášmu zodpovednému prístupu.

 

Patrí Vám veľké ĎAKUJEME!

 

     Od zavedenia triedenia kuchynského odpadu v našej obci uplynul nejaký ten čas a odvtedy sa veľa vecí zmenilo a vylepšilo. Napriek tomu neleníme a zamýšľame sa, ako Vám celý zber ešte zatraktívniť a zjednodušiť...

 

...o ďalších pripravovaných zmenách Vás budeme včas informovať...

 

Príloha:

Zoznam žiadateľov, ktorí splnili podmienky nájdete TU

Zoznam žiadateľov, ktorí nesplnili podmienky nájdete TU

 

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.