Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Ak autobusy nebudú využívané, projekt pokračovať nebude

SÚBOR
Dátum: 04.10.2019
Autor: Obec Hviezdoslavov
Počet videní: 1923
Ak autobusy nebudú využívané, projekt pokračovať nebude

Prímestská autobusová doprava pokračuje aj v októbri...

Od pondelka, 16. septembra 2019, je to konečne tu. 16.9. totiž odštartoval avizovaný projekt prímestskej autobusovej dopravy do a z Bratislavy, ktorý má za úlohu podstatne uľahčiť pravidelné cestovanie za prácou i vzdelaním ako aj ponúknuť adekvátnu, modernú, rýchlu a bezpečnú konkurenciu preplnenému vlakovému spojeniu, ktoré je zatiaľ jediným možným hromadným a ako-tak ekologickým spojením do nášho hlavného mesta, Bratislavy.

Vyhradené "bus pruhy" v Bratislave stále pribúdajú, preto ste na Autobusovej stanici Mlynské Nivy vždy skôr autobusom než autom. Schválené cestovné poriadky nájdete nižšie, v prílohe tohto článku.

Čo nás zatiaľ neteší, je fakt, že verejná autobusová doprava zatiaľ nevozí toľko ľudí, koľko by mohla. Ak sa táto situácia v mesiaci október nezlepší a ak autobusy nebudú využívané hojnejšie, projekt pokračovať nebude...

 

Vo Hviezdoslavove sú na prepravu pripravené 3 autobusové zastávky:

  • Hviezdoslavov, Hviezdne bývanie (na "Čerešňárke")
  • Hviezdoslavov, Hlavná 22 (oproti Tik-Taku)
  • Hviezdoslavov, Hájovňa (pri Podháji)

 

Vyše 500 aktuálnych obyvateľov časti Hviezdoslavov - Podháj a vyše 800 obyvateľov Hviezdneho bývania tak má zastávku len niekoľko desiatok metrov od domu, resp. bytu a môže cestovať lacno a efektívne prakticky "suchou nohou", bez potreby dodatočného presúvania sa za dopravnou infraštruktúrou.

Prepravu zabezpečuje SAD Dunajská Streda, a. s., Dunajská Streda, Bratislavská cesta 918/2, tel. č. 0910 49 49 49, a teda ide o moderného dopravcu, ktorý ponúka možnosť objednania čipovej karty, vďaka ktorej možno cestovať ešte lacnejšie a prakticky bezhotovostne, aj veľmi jednoducho - e-mailom. Viac informácií ohľadom dopravnej čipovej karty nájdete kliknutím SEM. Čipovú kartu si môžete kedykoľvek dobiť u šoféra autobusu a kredit sa v nej jednoducho bude míňať len vtedy, keď budete reálne cestovať - z ľubovoľnej zastávky, z ktorej chcete. Ak chcete cestovať pravidelne a využívať pritom zľavy, odporúčame si vybaviť túto kartu čo najskôr...

Každou Vašou cestou týmito autobusmi, každým Vaším minutým eurom podporujete rozpočet obce Hviezdoslavov, pretože eventuálne straty sú hradené práve z rozpočtu obcí Hviezdoslavov a Kvetoslavov, ktorému taktiež ďakujeme za kooperáciu pri tomto projekte.

V prílohe nižšie taktiež nájdete cenový výmer Trnavského samosprávneho kraja, ktorý stanovuje výšku cestovného a okruh zliav cestovného.

 

Obecný úrad Hviezdoslavov

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum Zoradiť podľa:
CP LINKA 201 433 Veľkosť: 40 kB Formát: pdf Dátum: 4.10.2019
Cenový výmer TTSK pre SADDS Veľkosť: 174.4 kB Formát: pdf Dátum: 4.10.2019

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.