Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Správa o stave projektov kanalizácie a vodovodu vo Hviezdoslavove - október 2019

Dátum: 29.10.2019
Autor: Obec Hviezdoslavov
Počet videní: 2477
Správa o stave projektov kanalizácie a vodovodu vo Hviezdoslavove - október 2019

Aktuálna správa o stave projektu kanalizácie a vodovodu v celej obci...

Milí Hviezdoslavčania.

Ako iste viete, Obecné zastupiteľstvo na svojom májovom zasadnutí 2.5.2019 schválilo Uznesením č. 51/2019 Zmluvu o dielo, predmetom ktorej je vyhotovenie novej projektovej dokumentácie pre stavbu „Hviezdoslavov, zásobovanie pitnou vodou a odkanalizovanie“, v súlade so schváleným územným plánom obce a požiadaviek obce Hviezdoslavov so spoločnosťou PIPS SK, s. r. o. v zmluvnej cene 50400,00 EUR vrátane DPH.

Cieľom je odkanalizovať všetko, čo momentálne stojí a leží nielen v "starej" časti obce, ale aj v Záhradách, či Podháji.

Najdetailnejšie situáciu zachytáva mapový podklad s vyznačeným rozsahom riešeného územia, ktorý tvorí prílohu tejto Zmluvy o dielo (chybou v podklade nebola vyznačená Umelecká ul., ktorá je, samozrejme, tiež súčasťou projektu):

Mapový_podklad_HVIEZDOSLAVOV

Projektová dokumentácia pre územné rozhodnutie je už, našťastie, hotová. Momentálne má našu hotovú projektovú dokumentáciu v rukách Západoslovenská vodárenská spoločnosť, ktorú sme na osobnom stretnutí priamo prostredníctvom riaditeľa Odštepného závodu v Dunajskej Strede požiadali štandardným procesom o vyjadrenie. Intenzívne teraz čakáme na výsledok preskúmavania našej práce - veľmi totiž potrebujeme, aby nám ZsVS s týmto obrovským projektom realizačne pomohla.

Ako zakaždým, tak i teraz pripomeniem, že ma veľmi teší, že vďaka pretrvávajúcim rokovaniam so Západoslovenskou vodárenskou spoločnosťou (ZsVS) ladenými nadmieru kooperatívne, sme nikdy neboli odkanalizovaniu celého Hviezdoslavova bližšie...

Dôležitým predpokladom pre úspešné zavŕšenie celého projektu však musí byť aj intenzifikácia ČOV Šamorín. Aj v tomto smere sa však pracuje naplno a naša obec vyjadrila tomuto projektu plnú podporu a maximálnu súčinnosť.

Koniec roka 2019 a začiatok roka 2020 bude pre kanalizáciu a vodovod v celej obci kľúčový. Dnes ešte, samozrejme, nevieme s istotou povedať žiadne termíny realizácie, lebo to nestojí len na našich pleciach. Vyjadrujem však osobné presvedčenie, pokiaľ to bude čo i len trochu možné, začať s realizačnou časťou už budúci rok. O všetkom podstatnom budeme, tak ako vždy, včas informovať.

 

Marek Lackovič

starosta

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.