Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Poriadok a parkovanie akcie areál Hviezda

Vyriešený
Prijatý: 10.06.2024
Zodpovedaný: 01.07.2024
Autor: Anonym
Zodpovedal: Mgr. Aneta Taňašiová

Podnet:

Dobrý deň pán starosta,

tešíme sa, že na predmetnom pozemku organizujete rôzne akcie a podujatia, bolo by však vhodné zabezpečiť počas akcií parkovanie v areály, alebo na inom mieste, a nie na ulici kde je mimochodom obytná zóna a teda zákaz parkovania (ten je umožnený iba vlastníkom pozemkom, ktorí to majú priamo v LV). Takéto parkovanie na ulici znemožňuje výjazdy a nájazdy na pozemky vlastníkov, keďže občas ideme na pozemok aj s väčším autom, prívesným vozíkom a pod.
Druhá vec je, že na predmetnom pozemku sa nachádza štrkový povrch a vždy po masívnom nájazde a výjazde z neho (pri akciách) je celá ulica posiata štrkom, ktorý nám odstreľuje do plotov, brán a okien a tak poškodzuje náš majetok. Tento štrk si neustále sami upratujeme, ale bolo by vhodné, pri organizácii obecnej akcie, aby cestu upratali pracovníci obce.

Ďakujeme

Obyvatelia ulice J. Matúšku (ex Športová).


Odpoveď:

Dobrý deň,

ďakujeme za podnet. Sme radi, že akceptujete dočasné riešenie realizácie kultúrnych podujatí v priestoroch bývalého futbalového štadióna. Prosíme o trpezlivosť, lebo po Dni obce už nastúpia stavebné mechanizmy. Zintenzívnime výzvu občanom, aby na podujatia prichádzali peši. V prípade kontroly parkovania v obytnej zóne by sme museli zriadiť príslušný referát a ten by na seba musel „zarobiť“. Vlastnícky vzťah a vecné bremeno v takomto prípade nemajú na sankciu žiadny vplyv. Ide o charakter verejnej komunikácie, takže pri pohľade na „parkovanie“ v našej obci, by sa príslušný referát určite „uživil“. Sme ale presvedčení, že nápravu možno dosiahnuť aj miernejšími prostriedkami.

Údržbu komunikácie do budúcna zabezpečia naši kolegovia.

OcÚ Hviezdoslavov

 

 

 

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.