Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Skládka odpadu na Broskyňovej ul.

Práve riešime
Prijatý: 15.04.2022
Autor: Tomáš
Zodpovedal: Starosta
Skládka odpadu na Broskyňovej ul.

Podnet:

Dobrý deň,
približne pred rokom bola obec prostredníctvom služby Odkaz pre starostu upozornená na skládku odpadu neďaleko výkupne na Broskyňovej ulici. Jedná sa o karavan, okolo ktorého sú rôzne druhy odpadu. Rozbité okná, tehly, palety, staré vedrá a iné odpadky. Odpoveď obce bola, že má obmedzené kompetencie a majiteľ pozemku nepokladá neporiadok, ktorý tam je za skládku. Čo je samozrejme lož. Vec ste postúpili na Odbor životného prostredia Okr. úradu v DS. Do dnešného dňa sa s touto skládkou nič nedeje. Dnes som tam opäť videl behať potkany. V okolí karavanu je stále neporiadok. To naozaj nemá obec žiadnu možnosť riešiť tento problém? Vždy keď fúka vietor sú odpadky po celom okolí. Neriešite tento problém, preto lebo je uvedená lokalita mimo centra obce? Môže si hocikto, hocikde na svojom pozemku vytvoriť takúto skládku? Bol by som rád keby sa obec začala týmto problémom seriózne zaoberať.


Odpoveď:

19.4.2022

Dobrý deň.

Vec bola opätovne eskalovaná miestne a vecne príslušnému odboru OÚ DS.

 

Marek Lackovič, MBA

starosta Hviezdoslavova

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.