Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Kanalizacia v obci - akutalizacia a aktualny stav

Vyriešený
Prijatý: 08.03.2024
Zodpovedaný: 11.03.2024
Autor: Miroslav Babic
Zodpovedal: Mgr. Aneta Taňašiová

Podnet:

Dobry den, ak dobre pozeram, posledna aktualizacia je z Novembra 2023. Co sa momentalne deje, na kom/com to stoji a co sa s tym da robit, a ako to eskalovat? Mozete nas prosim znovu informovat po cca 5 mesiacoch?
Za zumpu som platil pred 10 rokmi 28 E, vcera to bolo 95E, co je cez 300% narast, inflacia za tych istych 10 rokov tieto parametre nedosahuje (je ak sa nemylim okolo 50%). V com je problem a ako nam viete pomoct kym sa kanalizacia nezrealizuje? Dohodou s cistickami, vyvozcami, ciastocnym dotovanim apod? Nemali byt obce nad 2 tisic obyvatelov davno odkanalizovane? Toto je nenormalny stav co tu zijeme na Zitnom ostrove, to ozaj mame ist vysypovat aj my nieco pred urady aby sa veci pohli? Dakujem


Odpoveď:

Dobrý deň,

dňa 23.2.2024 nám bolo OU DS odborom starostlivosti o životné prostredie oznámené predloženie odvolania proti vydanému rozhodnutiu  na stavebné povolenie odvolaciemu orgánu tj. Okresnému úradu Trnava – odbor opravných prostriedkov. V súčasnosti prebieha naštudovanie podkladov a predloženého rozhodnutia odvolacím orgánom.

Odvolací orgán následne potvrdí alebo vráti späť rozhodnutie OU DS odboru životného prostredia, predpoklad rozhodnutia odvolacím orgánom OU Trnava očakávame v priebehu mesiaca 03/2024.

V prípade potvrdenia rozhodnutia odvolacím orgánom a nadobudnutia právoplatnosti rozhodnutia, obec Hviezdoslavov obratom na zasadnutí OCZ schváli:

  • postúpenie práv a povinností stavebníka a prevodu vlastníckeho práva k proj. dokumentáciám (ZsVS, a. s.),
  • Zmluvu o bud. zmluve o zriadení vec. bremena (ZsVS, a. s.).

Po schválení uznesení začne proces obstarania diela, žiadosť o NFP a realizácia diela. V súčasnosti však obec Hviezdoslavov čaká na vyjadrenie a rozhodnutie odvolacieho orgánu.

Cena odvozu žúmp je výrazne ovplyvnená vzdialenosťou čistiarní, ktoré sú schopné obsah žúmp odoberať. Šamorín odoberá max 8 vozidiel denne, Hubice 0, Senec 0, ostáva Vrakuňa a Petržalka. V tejto veci obec realizovala sériu rokovaní, rozhodujúce sú ale fyzické limity uvedených čistiarní. Momentálne rokujeme o čistiarni OV v obci. Toto riešenie by mohlo v strednodobom horizonte znížiť cenu vývozov.

OcÚ Hviezdoslavov

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.