Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

dopravna situacia skolska ulica

Vyriešený
Prijatý: 20.03.2024
Zodpovedaný: 22.03.2024
Autor: zuzana
Zodpovedal: Mgr. Aneta Taňašiová

Podnet:

Dobry den,

Rada by som sa informovala, ci ma obec v plane riesit dopravnu situaciu, ktora sa kazdodenne opakuje pred zakladnou skolou. Bohuzial mnohi rodicia zabudaju, ze ide o ulicu, ktora nesluzi len na vykladku a nakladku deti a opakovane sa stava, ze predmetna ulica je uplne uzavreta v dosledku zaparkovanych aut, pricom nie raz sa stalo, ze osloveni vlastnici aut su neprijemni po ich upozorneni, ze ine auta chcu preist, co v dosledku ich parkovania nie je mozne. Nejde o vynimocnu ale pravidelne sa opakujucu situaciu.


Odpoveď:

Dobrý deň,

Základná škola spolu s Obcou pravidelne inštruuje rodičov, aby pri doprave detí do školy rešpektovali dopravné predpisy. Výsledok však vidíte každodenne...Obec analyzuje finančné možnosti pre zriadenie Obecnej polície, spoluprácu s Obecnými políciami okolitých obcí a zavedenie parkovacej politiky v centre obce. Na výzvu k PZ SR aspoň k občasnému hliadkovaniu na Školskej ulici bolo obci odpovedané, že PZ SR nedisponuje dostatočnými personálnymi kapacitami.

OcÚ Hviezdoslavov

 

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.