Obec Hviezdoslavov
Váš nákup môžete dokončiť na tomto mieste. Doručenie kuriérom za 2,99 € do 10 dní.
Výprázdniť košík

Cestovné poriadky na prímestskú BUS dopravu práve vznikajú...

Cestovné poriadky na prímestskú BUS dopravu práve vznikajú...
Prímestské autobusy budú realitou už čoskoro...

Obecné zastupiteľstvo vo Hviezdoslavove na svojom zasadnutí dňa 1. augusta 2019 Uznesením č. 98/2019 schválilo alokovanie finančných prostriedkov na výkon prímestskej autobusovej dopravy do a z Bratislavy z rozpočtovej kategórie Služby v maximálnej hodnote 7500 EUR vrátane DPH.

Ruka v ruke s týmto rozhodnutím prebieha finalizácia úplne novej a zároveň centrálnej autobusovej zastávky vo Hviezdoslavove - zastávky Hviezdne bývanie, ktorá bude hotová v najbližších dňoch.

A prečo práve autobusová doprava?

Obec Hviezdoslavov je jednou z najrýchlejšie rozvíjajúcich sa a rastúcich obcí na území Slovenskej republiky. Za posledných 10 rokov sa počet obyvateľov obce niekoľkonásobne zvýšil, čo si vyžaduje nevyhnutný pohľad, okrem iného, i na doplnenie zrýchlených autobusových spojov do a z hlavného mesta – Bratislavy – kam za prácou cestuje väčšina obyvateľov našej obce.

Kvalitné, fungujúce, moderné, klimatizované a ľahko dostupné autobusové spojenie je nevyhnutnou konkurenciou vlakovému spojeniu, ktoré kapacitne nestíha obsluhovať obyvateľov Hviezdoslavova na požadovanej úrovni. Obyvatelia časti Hviezdoslavov-Podháj (cca. 500 obyvateľov) majú navyše súčasné vlakové zastávky priveľmi vzdialené v pešej vzdialenosti od ich obydlí (cca. 2 až 3km). Obyvatelia časti Hviezdne bývanie (cca. 800 obyvateľov) zas majú na železničnú stanicu zhoršený prístup z dôvodu meškajúcej výstavby telesa chodníka smerujúceho za dopravnou infraštruktúrou. 

Občania cestujúci osobnou dopravou sa dennodenne potýkajú častokrát s extrémnymi dopravnými zápchami trvajúcimi častokrát 15-60min., čo možno pokladať za neúnosný stav. Súčasné vedenie obce aj z týchto dôvodov realizovalo začiatkom februára 2019 prieskum, v ktorom sme zisťovali záujem o cestovanie do a z Bratislavy prímestskou autobusovou dopravou, ktorú by sme v súčinnosti s Kvetoslavovom natrasovali tak, aby to bolo čo možno najefektívnejšie, ako sa len dá. Výsledkom prieskumu je fakt, že do Bratislavy sú ochotné cestovať stovky ľudí z obcí Hviezdoslavov i Kvetoslavov modernými autobusmi. K vysokej účasti vtedy prispela aj masívna mediálna kampaň Zvládneme.to spustená magistrátom hlavného mesta SR – Bratislavy, ktorá narážala na chystané mimoriadne dopravné obmedzenia od 15.2.2019 a realizácia tzv. „bus pruhov“, ktoré sú od februára v hlavnom meste od Gagarinovej ul. skutočnosťou.

O cestovných poriadkoch, ktoré vznikajú práve v týchto dňoch, Vás budeme včas informovať...

 

Marek Lackovič

starosta