Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Aktualizované. Veľké jarné čistenie obce už 24.4.

Dátum: 13.04.2021
Počet videní: 1754
Aktualizované. Veľké jarné čistenie obce už 24.4.

Presunuté na sobotu 24. apríla od 9:00!

Milé obyvateľky & obyvatelia Hviezdoslavova,

pozývame Vás na jarné čistenie obce, kde sa zameriame na odpadky popri cestách a na verejných plochách, okolo rybníka, či na čierne skládky v lesíkoch. Našu obec, Hviezdoslavov, vyčistíme v sobotu 24.4.2021 s dodržaním protiepidemických opatrení a v súlade s usmerneniami hlavného hygienika Slovenskej republiky.

Pozn.: akcia bola presunutá zo 17.4. kvôli škaredému počasiu...

 

AKO TO BUDE V SOBOTU 24.4. PREBIEHAŤ?

Stretneme sa o 09:00 na mieste s koordinátormi akcie tu:

  • Hviezdne Bývanie + ul. Jarná a okolie – koordinátorka Tatiana Skybová (pred budúcou polyfunkciou HB)
  • Centrum obce ("stará" obec) a okolie – koordinátor Ján Karaba (pri obecnom úrade)
  • Podháj + rybník a okolie – koordinátori Marek Lackovič a Adam Takáč (pri rybníku v Podháji)
  • Záhrady – koordinátor Peter Musil (pri vstupe do Záhrad)

 

Koordinátorky a koordinátori rozdajú dobrovoľníkom vrecia na mieste stretnutia a rozdelia pracovné skupinky. Doneste si, prosím, rúško, vlastné rukavice, príp. niečo na pitie. V rámci opatrení budeme dodržiavať bezpečné rozostupy.

Zber vriec bude zabezpečený s cieľovým miestom uskladnenia v technickom dvore Úseku obecnej údržby za Obecným úradom Hviezdoslavov, na Hlavnej ul..

NEzbierame: stavebný odpad, nebezpečný odpad, bioodpad, konáre, trávu…

Po vyzbieraní stanoveného úseku ideme ďalej tam, kam treba. Vyzbierané vrecia nechajte pri ceste – v každej z horeuvedených štyroch častí obce na jednom vopred stanovenom mieste a po skončení vášho úseku koordinátor zabezpečí ich bezpečný zvoz.

V prípade, že sa nemôžete daný deň zúčastniť, no zároveň by ste chceli vyzbierať odpadky vo vašom okolí, zavolajte mi a radi Vám dodáme, ktoré môžete potom vyhodiť na stojisku za obecným úradom. Potešíme sa, keď budete chcieť zdieľať svoj skvelý skutok a pošlete nám aj fotku...

Tel. číslo na mňa je 0919 269 200, ak by ste ešte potrebovali nejako usmerniť a taktiež ako kontakt pre zbieranie naplnených vriec…

 

Tatiana Roller – Skybová

zástupkyňa starostu

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.