Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Aktualizované. Nová a moderná pošta vo Hviezdoslavove?

GALÉRIA Facebook
Dátum: 25.07.2022
Počet videní: 2261
Aktualizované. Nová a moderná pošta vo Hviezdoslavove?

Uplynulé týždne prebehla séria náročných rokovaní so Slovenskou poštou, a. s....

Aktualizované 25.7.2022

Otvorenie novej, modernej pošty vo Hviezdoslavove je plánované na september - október 2022. Skoršie dokončenie priestorov a otvorenie nie je možné kvôli interným procesom Slovenskej pošty, a. s., ktoré práve prebiehajú.

 

Aktualizované 27.6.2022

Zmluvu o nájme sme dnes, potom ako ju vo štvrtok 23.6. jednomyseľne schválilo obecné zastupiteľstvo, podpísali - preto veríme - že nová pošta bude čo najskôr realitou. O presnom dátume otvorenia budeme včas, v súčinnosti s partnerom, informovať...

 

11.3.2022

Cieľ je jasný - nová, moderná a spádová pošta práve u nás - vo Hviezdoslavove...

Inštitúcii sme počas vyjednávaní ponúkli okrem viacerých benefitov a priestoru s potenciálom v súčasnom centre - nevyužívanej časti v bočnom trakte na prízemí kultúrneho domu (býv. kolkárne), stavebne oddelenej od hlavnej sály i ostatných častí KD - v súčasnosti slúžiacej ako veľkosklad materiálu - o rozlohe cca. 112 m2, i jednorazovú "injekciu" 12-tisíc EUR zo strany obce na okamžitú revitalizáciu týchto priestorov.

Protistrana 10. marca 2022 ponuku obce akceptovala.

Inštitúcii bude po vzájomnej dohode odovzdaný čistý, zasanovaný a vymaľovaný holopriestor, ktorý si v nasledujúcich mesiacoch, ak všetko "klapne", dotvorí do avizovaného moderného šatu. Výmera napovedá, že pôjde o tzv. "veľký typ" pošty, aký je najbližšie v Šamoríne. Veríme v obrovský benefit, ktorý by tým vznikol pre našich obyvateľov - všetky Hviezdoslavčanky a Hviezdoslavčanov.

Zámer dlhodobého prenájmu spolu s dôvodmi hodnými osobitného zreteľa a samotná nájomná zmluva bude predmetom najbližšieho zasadnutia zastupiteľstva, kt. sa bude konať dňa 7.4.'22. Otvorenie novej, modernej pošty vo Hviezdoslavove je následne, ak zastupiteľstvo definitívne projekt spečatí, predbežne plánované na 3. kvartál '22. Viac informácií bude nasledovať...

 

Marek Lackovič, MBA

starosta obce

 

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.